Novinky v čerpání Nové zelené úsporám a kotlíkových dotací od září 2017

 

Dotační program Nová zelená úsporám nabízí letos několik zajímavých novinek:

  1. Využití peněz z programu NZÚ v kombinaci s kotlíkovou dotací. K dotacím NZÚ přibude mimořádný dotační bonus až 40 000,- Kč pro majitele rodinných domů, kteří oba tyto programy zkombinují. Žadatelé si tedy mohou požádat letos na podzim o kotlíkovou dotaci a třeba na jaře příštího roku požádat o dotaci NZÚ /na zateplení, výměnu oken a dveří či instalaci solárního systému/. Po dokončení projektu mu bude vyplacena jak dotace NZÚ, tak bonus za výměnu kotle. Bonus se nebude vyplácet zpětně k již podané žádosti z programu Nová zelená úsporám.  
  2. Od 4. září bude možné žádat o dotaci až 150 tisíc korun na fotovoltaické systémy s výkonem vyšším než 4000kWh za rok.
  3. Zájemci budou mít možnost získání další dotace na rozšíření solárního systému i těm žadatelům, kteří již peníze na solární systém dostali. Změna však musí zvýšit zisk energie minimálně o 20% oproti předchozí žádosti.

 

Dotační program Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám běží od roku 2014 a patří k nejefektivnějším programům v České republice zaměřeným na úspory energie v budovách pro bydlení. Na dotaci dosáhnou i lidé, kteří plánují jen menší energetické úpravy domu, například výměnu oken či dveří či částečné zateplení, přičemž úspora může v závislosti na energetické úspoře dosáhnout až 50 % z celkových výdajů.

 

Program běží nepřetržitě, o dotaci je možné požádat kdykoliv až do roku 2021 nebo do vyčerpání prostředků v programu. Aktuální alokace je přibližně 20 miliard Kč.

 

Děkujeme za spolupráci.

Váš tým společnosti ZELENÁ PRO DŮM.cz

www.zelenaprodum.cz

Pokud nechcete dostávat další e-maily, snadno se můžete odhlásit.